KALİTE VE HİJYEN

 
 


Sistemlerimiz gereği mal kabul sürecinden başlayarak müşterimize servis aşaması dahil tüm üretim ve hizmet süreçlerimiz, Gıda Mühendislerimiz ve Gıda Teknikerlerimizden oluşan teknik kadromuzun kontrolünde hijyenik şekilde yürütülmektedir.


Tedarik edilen ürün kontrolleri, soğuk hava depo ölçümleri, kalibrasyon işlemleri, soğuk ve sıcak üretim zincirinin sağlıklı şekilde yürütülmesi, üretilen ürün kontrolleri, izlenebilirlik için etiketleme, personel portör muayenelerinin takibi, üretilen her üründen numune alımı ve 72 saat muhafazası hassasiyetle takip edilen konulardır. .


Ana mutfaklarımız ve projelerimiz periyodik olarak Pest Kontrol Sistemi bünyesinde anlaşmalı bir firma tarafından kemirgen ve haşerelere karşı ilaçlanmakta ve kayıt altına alınmaktadır.


Kalite Yönetim Departmanı, tedarikçi firmaların üretim ve depo alanlarını haber vermeden denetime giderek hazırladığı bir tedarikçi denetim raporu ile Satın Alma ve yönetimi bilgilendirir. Üretim ve depolama şartları uygun bulunmayan mevcut veya potansiyel tedarikçiler Onaylı Tedarikçi Listesine dahil edilmez. Hazırlanan rapor iyileştirme yapabilmeleri amacı ile tedarikçilere de gönderilir ve süreç takip edilir. Kalite Yönetim Departmanı ve Gıda Mühendislerimiz tarafından tüm personelimize periyodik olarak personel ve ekipman hijyeni, iyi üretim koşulları, hizmet kalitesi, çevre duyarlılığı, ilkyardım, iş güvenliği, iletişim..vb konularda eğitimler verilmektedir.


ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi gereği atık yağlarımız geri dönüşüm için lisanslı biyodizel üreticilerine teslim edilmektedir. Karton, kağıt, metal..vb atıklarımız ise üretimden uzak kapalı bir alanda toplanarak yetkili kurumlara yine geri dönüşüm için teslim edilmektedir.


Kalite denetçilerimiz periyodik olarak hizmet verdiğimiz projeleri ve personelimizi denetleyerek hijyen ve hizmet ile ilgili gözlem yapmakta ve rapor halinde yönetime sunmaktadırlar. Rapor sonucuna göre gerekli görülen uygulamalar en kısa sürede yapılmaktadır.


Standartlar gereği periyodik olarak iç Denetimler yapılmakta ve sistemde aksaklık görülmüş ise acil şekilde giderilmektedir.


Hijyen kurallarının esas olduğu tüm Kalite Sistemimiz sağlıklı şekilde yürütülmekte ve sonuçları hizmetimizin kalitesine yansımaktadır.

KALİTE BELGELERİMİZ


DÜNYA HELAL BİRLİĞİ

HELAL SERTİFİKASI


ISO 10002

MÜŞTERİ MEMNUNİYET YÖNETİMİ


İSG-OHSAS TS 18001

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ


ISO-EN 14000

ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ


ISO-EN 22000

GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ


ISO-EN 9000

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ